Jak znaleźć dobrego adwokata?

Wiele osób staje przed takim momentem w swoim życiu, że dobrym rozwiązaniem wydaje się znalezienie adwokata. Okazuje się jednak, że nie każdy wie, jakie cechy powinien posiadać dobry prawnik. Usługi adwokackie do tanich nie należą, dlatego każdy klient chciałby, żeby jego interesy reprezentował prawnik zaangażowany, oddany sprawie, poinformowany i rzeczowy. Jednym słowem – adwokat idealny. Czy znalezienie takowego jest możliwe?

Najlepszy adwokat Kraków

W Krakowie praktykujących adwokatów jest co nie miara. Nie ma się co oszukiwać – nie wszyscy są równie dobrzy. Jak w każdym zawodzie, można wśród nich znaleźć zarówno prawnicze perełki, jak i takich, których lepiej omijać szerokim łukiem. W poszukiwaniu adwokata warto zasięgnąć opinii u ludzi, którzy już korzystali z usług takowego. Może będą oni w stanie podszepnąć jakieś nazwisko warte uwagi, lub też wręcz przeciwnie – podpowiedzą, którego prawnika lepiej unikać i dlaczego. Można też posiłkować się opiniami klientów na różnych stronach internetowych i forach – tutaj jednak należy wykazać się sporym dystansem. To sieć, tutaj opinię umieścić może każdy i niekoniecznie będzie ona rzeczowa.

 

Jakie cechy powinien posiadać adwokat?

Na samym początku warto podkreślić, że dobry prawnik każdego swojego klienta traktuje indywidualnie i stara mu się pomóc. Widzi człowieka i problem, z jakim ten się boryka, a nie sumę pieniędzy, jaką przyniesie mu poprowadzenia danej sprawy. Aby prawnik mógł skutecznie reprezentować swoich klientów, musi być człowiekiem, który uczy się całe życie. Przepisy wciąż się zmieniają i są bardzo dynamiczne. Prawnik musi być z tą wiedzą na bieżąco – a więc uczyć nie przestanie się nigdy. Adwokat powinien być także ludzki. Nie musi pokazywać przed klientem swojej wyższości i używać wobec niego skomplikowanych terminów, z których połowy ów klient nie zrozumie. Przystępny prawnik powinien posiadać wiedzę specjalistyczną i umieć ją przekazać w zrozumiały dla klienta sposób, bez wydumanych frazesów i bez rzucania paragrafami.