Pieczątka firmowa – nieobowiązkowa, ale bardzo przydatna

Pieczątka jest jednym z popularnych akcesoriów firmowych i urzędowych, które przeznaczone jest do znakowania dokumentów oraz innych pism. Dzisiaj można zamówić ją w wielu wariantach. Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że pieczątka firmowa jest obowiązkowa. Przepisy jednak wcale nie precyzują, że akcesorium to musi posiadać każdy przedsiębiorca. Utarło się, że pieczątka jest niezbędna, chociaż firmy nie są zobligowane do jej wyrabiania. Pieczątkę firmową warto jednak posiadać. Dlaczego? Jakie dane powinny się na niej znaleźć? Gdzie można ją zamówić w przystępnej cenie?

Zalety posiadania pieczątki firmowej

Firmowa pieczątka zawiera podstawowe dane dotyczące firmy i służy ona jako dodatek do podpisu przedsiębiorcy. Wobec tego jest ona bardzo wygodnym, praktycznym akcesorium, który może oszczędzić sporo czasu przy przygotowywaniu dokumentów. Dodatkowo, pieczątka nadaje dokumentacji większej powagi oraz rzetelności, chociaż warto pamiętać, że jej stosowanie nie jest obowiązkowe. Warto także zaznaczyć, że pieczątka firmowa może budować wizerunek firmy jako profesjonalnej, rzetelnej.

Jakie rodzaje pieczątek można zamówić?

Dzisiaj firmy wykonujące pieczątki Gliwice to jedno z miast, gdzie można je zamówić, mogą zaproponować swoim klientom pełną gamę modeli do wyboru. Aktualnie najczęściej zamawiane są pieczątki automatyczne – w oprawach automatycznych, które wyposażone są w poduszkę, inaczej wkład tuszujący. Dzięki temu przybicie pieczątki jest łatwe i szybkie. Pieczątki mogą posiadać różne rozmiary, kształty, a także kolory tuszu – najpopularniejsze to czerwony, niebieski, czarny, zielony, ale dostępne są także inne. Można też wykonać pieczątkę wielokolorową.

Jakie dane powinny znaleźć się na pieczątce?

Przy zamawianiu pieczątki firmowej należy podać dane, które powinny się na niej znaleźć. Najczęściej są to:

  • nazwa firmy

  • imię i nazwisko osoby, która ma posługiwać się pieczątką

  • adres siedziby firmy

  • numery NIP, REGON

Dodatkowo, na pieczątce firmowej mogą znaleźć się też inne informacje, na przykład adres strony internetowej, adres poczty e-mail, numer telefonu, informacje firmie, a nawet logo firmy.

Gdzie zamówić pieczątkę firmową?

Aktualnie w realizacji pieczątek firmowych specjalizuje się wiele firm. Najczęściej pieczątki kupowane są stacjonarnie – można odebrać ją już w przeciągu parunastu minut od złożenia zamówienia. Również istnieje możliwość zamawiania pieczątek przez internet. W tym przypadku czas oczekiwania na otrzymanie gotowej pieczątki ze wskazanymi danymi jest wydłużony o czas dostawy do klienta.