Czym charakteryzują się pudełka fasonowe i klapowe?

Pudełka klapowe i fasonowe należą do najczęściej stosowanych opakowań tekturowych. Służą do pakowania produktów sklepowych i przesyłek, a także transportowania i przechowywania najróżniejszych towarów. Spotykane są nie tylko w obiektach usługowych oraz handlowych, ale również domach prywatnych. Między pudełkami klapowymi i fasonowymi występują jednak istotne różnice, także w kwestii ich zastosowania.

Pudełka fasonowe

Opakowania fasonowe nazywane bywają często wykrojnikowymi. Pudełka tego typu wycinane są z pojedynczego fragmentu tektury, a następnie składane bez użycia kleju. Charakterystyczna konstrukcja jest najbardziej specyficzną cechą opakowań fasonowych. Wszystkie ich elementy nachodzą na siebie, przez co powstała z nich bryła jest bardzo stabilna i doskonale nadaje się do transportowania produktów różnego typu. Oferujący takie pudełka producent często wyposaża je w otwory dodatkowe, które wykorzystywane są jako wygodne uchwyty. Opakowania fasonowe znajdują zastosowanie m.in. w branży spożywczej, chociażby w transporcie ciast, tortów oraz innych deserów. Dzięki rozbudowanym możliwościom personalizacji, tego rodzaju pudełka bardzo chętnie wybierane są przez komercyjne firmy.

Zajrzyj na stronę gdzie znajdziesz opakowania reklamowe

Pudełka klapowe

Opakowania klapowe należą do najczęściej spotykanych rozwiązań i mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać do transportowania i przechowywania rozmaitych towarów, jednak powszechnie użytkowane bywają również w domach prywatnych. Mogą służyć do przechowywania książek, sprzętów czy ubrań. Są również niezastąpione przy okazji przeprowadzek. Dostarczający takie pudełka producent musi zadbać o to, aby opakowania wyposażone zostały w specjalne klapy. Pozwalają one na wygodne zamykanie dolnego i górnego otworu pudła. Aby dodatkowo zabezpieczyć przechowywaną wewnątrz zawartość, klapy trzeba odpowiednio zablokować lub zakleić taśmą klejącą. Tekturowe pudełka kartonowe są bardzo trwałe, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia lub wypadnięcia przechowywanych w nich rzeczy jest niewielkie.