Radca prawny czy adwokat – do kogo udać się po poradę prawną?

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej? Sprawdź, do kogo warto się wtedy udać! Każdy z nas zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa. Niestety, nie zawsze dokładnie znamy jego zapisy. Gdy potrzebna jest fachowa pomoc w tym właśnie zakresie, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług prawników. Prawnikiem nazywa się osobę, która posiada odpowiednie wykształcenie prawnicze. Prawnikiem są również adwokaci oraz radcy prawni. Do kogo warto udać się wtedy, gdy mamy problem prawny?

Radca prawny i adwokat – czym różnią się pomiędzy sobą?

Generalnie, zarówno radca prawny, jak i adwokat posiadają uprawnienia do udzielania porad prawnych, a także świadczenia innych usług prawnych – przygotowywania dokumentów, opiniowania, reprezentowania klienta przez urzędami oraz sądami. Kiedyś radca prawny i adwokat posiadali jednak inne uprawnienia. Radca mógł pracować tylko w firmie, natomiast adwokat był wolnym zawodem. Teraz jednak zarówno radca, jak i adwokat posiadają niemalże takie same uprawnienia.  Główna różnica dotyczy faktu, że radca prawny może być zatrudniony w firmie, ale nie może on występować w charakterze obrońcy swojego pracodawcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Wobec tego wtedy, gdy potrzebujemy pomoc prawną, wówczas możemy uzyskać ją zarówno od adwokata, jak i radcy prawnego.

Wybierz najlepszego prawnika, który zaoferuje Ci usługi prawne na wysokim poziomie

Jeśli wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa prawnik Radom lub podobne, od razu możemy zapoznać się z różnymi propozycjami w tym właśnie zakresie dla konkretnej lokalizacji. Aby uzyskać fachową pomoc, warto wybrać takiego prawnika – adwokata albo radcę prawnego – który posiada w swojej dziedzinie odpowiednie doświadczenie i specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa, na przykład w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Dokładne informacje dotyczące prawników i opinii na temat ich usług można również znaleźć on-line lub warto zapytać o rekomendację w tym właśnie zakresie, aby mieć pewność, że pomocy udzieli nam specjalista w danym zakresie.