Co trzeba wiedzieć o cyklinowaniu podłóg?

Drewniana podłoga jest jednym z najbardziej wizytowych i wpływających pozytywnie na estetykę całego mieszkania elementów. Nie bez powodu przecież mówi się, że drewniana podłoga jest najważniejszym meblem w domu. Aby jednak podłoga tego typu mogła prezentować się możliwie najokazalej, konieczne jest jej co jakiś czas odnawianie. W tym właśnie celu stosuje się cyklinowanie podłóg. Czym dokładnie jest ten zabieg i co trzeba o nim wiedzieć?

Czym jest cyklinowanie?

Cyklinowanie to po prostu szlifowanie powierzchni podłogi. Celem tego jest usunięcie warstwy, która w wyniku długotrwałego używania, wystawiona była na niesprzyjające warunki, z tego powodu doznała nieodwracalnego uszkodzenia. Można wykonać to zadanie samodzielnie, lecz zdecydowanie najlepiej jest zrealizować je poprzez wynajęcie do tego celu specjalistycznej firmy posiadającej określonego rodzaju maszyny. Warto przy tym pamiętać, że nie ma tu większego znaczenia, czy zamówi się cyklinowanie bielsko – https://www.centrum-parkietowe.pl/cyklinowanie-i-renowacja-podlog.html czy też z innego miasta. Prawdziwego fachowca bowiem rozpoznać można głównie po tym, jak długo trzeba będzie czekać w kolejce na wykonanie usługi.

Co trzeba wiedzieć o cyklinowaniu?

O czym jednak należy pamiętać, decydując się na wykonanie cyklinowania podłogi?
Przede wszystkim warto umieć określić czas, w którym takie cyklinowanie będzie potrzebne. Z pewnością najlepszym momentem będzie ten, gdy zniszczenia i różnego rodzaju porysowania na powierzchni desek staną się już bardzo widoczne i nie będzie można ich usunąć w żaden inny sposób.
Kolejną sprawą jest zapoznanie się z czasem, który wymagany jest do przeprowadzenia poprawnego i gruntownego cyklinowania podłogi. Aby wykonać to dobrze i zgodnie ze sztuka, oczywiście zależnie od powierzchni podłogi, konieczne będzie przeznaczenie na to koło 30, nawet do 40 roboczo godzin. W tym czasie pomieszczenie, w którym będzie ten zabieg przeprowadzany, musi zostać całkowicie pozbawione mebli, dywanów, zasłon, rolet i wszelkiego innego wyposażenia, które może gromadzić na sobie pył pochodzący z cyklinowania.